Image Alt
PRZEGLĄDY URZĄDZEŃ BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO

Szkolenia przeciwpożarowe

  /    /  Szkolenia przeciwpożarowe
Szkolenie przeciwpożarowe pracowników
FIREPROOF

Szkolenia z
zakresu ochrony przeciwpożarowej

Szkolenia przeciwpożarowe mają na celu zwiększenie wiedzy nt. ochrony ppoż. czy zdobycie praktycznych umiejętności obsługi urządzeń bezpieczeństwa pożarowego, takich jak gaśnice czy hydranty. Nasz program szkolenia dostosowujemy indywidualnie pod zlecenie. Z nami przełamią Państwo bariery w używaniu sprzętu ppoż. oraz nauczą się bezpiecznie z niego korzystać. Uzupełnimy Waszą wiedzę praktycznymi informacjami i gwarantujemy, że nie będzie nudno.

Szkolenia przeciwpożarowe dla pracowników

 

Odpowiednie zachowania w sytuacji wystąpienia pożaru są niezwykle istotne przy sprawnej ewakuacji i ochronie życia. Dotyczy to nie tylko osób zarządzających, ale i pracowników. W Polsce obowiązuje ustawa, która określa obowiązki pracodawców dotyczące przeszkolenia swoich pracowników w zakresie przepisów przeciwpożarowych.

Pracodawca ponosi odpowiedzialność za wyposażenie budynku w niezbędne urządzenia przeciwpożarowe i ich konserwację, a także powinien wyznaczyć drogę ewakuacyjną i przygotować scenariusze postępowań w ewentualnym zagrożeniu. Pracodawca ma również obowiązek zapoznać swoich pracowników z aktualnymi przepisami przeciwpożarowymi oraz instrukcją bezpieczeństwa pożarowego.

 

Rodzaje szkoleń przeciwpożarowych dla firm

 

Szkolenia przeciwpożarowe występują w zróżnicowanym stopniu. Zależą one również od samej profesji firmy. W niektórych branżach jest większe ryzyko wystąpienia pożaru, a pracownicy na co dzień obcują tam z materiałami łatwopalnymi, w innych z kolei jedynym narzędziem, który może wywoływać ewentualne spięcia, jest komputer lub czajnik. Z tego względu szkolenia przeciwpożarowe dla firm są dobierane indywidualnie do potrzeb. Część profesji przewiduje również obowiązkowe szkolenia przeciwpożarowe – po to, by pracownicy byli doskonale przygotowani na ewentualne zagrożenie. Kursy powinny być dostosowane indywidualnie do stanowiska osoby uczestniczącej, dlatego w FIREPROOF dobieramy odpowiedni zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej względem potrzeb. Przeprowadzamy nie tylko szkolenia ppoż. pracowników, ale oferujemy również szkolenie ppoż. dla firm jednoosobowych.

W zakresie szkoleń ppoż. rozróżniamy szkolenia wstępne, na którym zatrudniani pracownicy zapoznają się z instrukcją bezpieczeństwa danej instytucji. Kolejnym etapem jest szkolenie podstawowe, które wprowadza pracownika w zasady korzystania z gaśnicy czy konkretnymi zagrożeniami pożarowymi, a także obowiązkami w przypadku wybuchu pożaru. Dostępne są również szkolenia specjalistyczne, przeznaczone głównie dla pracowników, którzy mają styczność w pracy z materiałami łatwopalnymi, a także dla osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie miejsc narażonych na zaprószenie ognia.

 

Szkolenia ppoż. pracowników – liczy się jakość

 

Na szkoleniu powinny zostać przedstawione praktyczne narzędzia, takie jak podręczny sprzęt przeciwpożarowy oraz ich obsługa. Kursy specjalistyczne zazwyczaj wykonywane są dodatkowo w specjalnym namiocie dymowym, tak aby jeszcze bardziej realnie oddać warunki podczas zagrożenia pożarowego.

Firma FIREPROOF prowadzi szkolenia na różnych stopniach zaawansowania. Naukę oraz poziom niezbędnej wiedzy opracowujemy na podstawie indywidualnych potrzeb oraz miejsca pracy. Oferujemy profesjonalne szkolenia przeciwpożarowe dla pracowników oraz firm, także tych jednoosobowych. Oprócz szkoleń w naszej ofercie znajdą Państwo szereg różnych usług związanych z zabezpieczeniami ppoż.

Warto pamiętać, że podręczny sprzęt gaśniczy powinien być utrzymany w gotowości przez cały rok. Przeglądów należy dokonywać co najmniej raz w roku, a raz na pięć lat przeprowadzać remont gaśnicy. Firma FIREPROOF prowadzi również sprzedaż podręcznego sprzętu gaśniczego. Cechuje nas szybki termin realizacji, a usługa obejmuje dostawę i montaż.

USŁUGI

Pozostałe
FIREPROOF

Szkolenia przeciwpożarowe

FIREPROOF

Nadzory nad obiektem

FIREPROOF

Przygotowywanie obiektów do odbioru przez Państwową Straż Pożarną