Zabezpieczenia i systemy sygnalizacji pożaru – Włocławek

  /  Zabezpieczenia i systemy sygnalizacji pożaru – Włocławek

Ochrona przeciwpożarowa budynku wymaga wieloetapowych procedur, które należy powierzyć zawsze doświadczonej i sprawdzonej firmie. Nasi specjaliści z Fireproof zadbają o każdy aspekt bezpieczeństwa budynku – wykonujemy m.in. montaż i serwis SSP, opracowujemy dokumentacje, szkolimy pracowników, a także zabezpieczamy przejścia i dylatacje ppoż. we Włocławku i innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego.

Przeciwpożarowy wyłącznik prądu | fireproof24.pl

Dokumentacja ppoż. we włocławskich obiektach użyteczności publicznej

Zgodnie z prawem każdy obiekt użyteczności publicznej musi mieć odpowiednio opracowaną dokumentację, która przyczynia się do zwiększenia ochrony budynku i osób. Zawarte w niej regulacje pozwalają na analizę potencjalnych zagrożeń, opracowanie procedur ewakuacji danego miejsca i innych scenariuszy postępowania na wypadek wystąpienia pożaru. W Fireproof kompleksowo zajmujemy się dokumentacją, tworząc operaty ppoż., oceny zagrożenia wybuchem czy instrukcje bezpieczeństwa pożarowego we Włocławku. Następnie obecne w nich procedury i praktyczne wskazówki przedstawiamy na szkoleniach z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Przejścia i dylatacje ppoż. – Włocławek

Zabezpieczenie ogniochronne dylatacji i szczelin budowlanych wykonujemy z uwzględnieniem rodzaju elementu konstrukcyjnego i klasy odporności ogniowej. Ponadto badamy zakres pracy dylatacji i szerokość szczeliny. Natomiast jeśli chodzi o przepusty instalacyjne, czyli przejścia ppoż., we Włocławku dysponujemy materiami pochodzącymi od renomowanych producentów, indywidualnie dobierając je do każdego przepustu.

Czynne zabezpieczenia przeciwpożarowe

Kolejną specjalnością firmy Fireproof są zabezpieczenia ppoż. czynne, których celem jest wykrycie i zasygnalizowanie pożaru oraz powiadomienie o nim Straży Pożarnej. Oprócz tego system odpowiada za uruchamianie urządzeń gaszących, klap dymowych czy drzwi i bram ewakuacyjnych. Zabezpieczenia czynne, które możemy zaprojektować i zamontować to m.in. systemy oddymiana, detekcji gazów awaryjne oświetlenie czy systemy sygnalizacji pożaru we Włocławku.