Zabezpieczenia przeciwpożarowe Zielona Góra

  /  Zabezpieczenia przeciwpożarowe Zielona Góra

Praca straży pożarnej podczas pożaru to tylko część skutecznej walki z zagrożeniem. Zabezpieczenia ppoż. zainstalowane w budynku zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia i dymu oraz umożliwiają bezpieczna ewakuację, warto zlecić je zatem sprawdzonej firmie. Fireproof pełni kompleksowe usługi przeciwpożarowe w Zielonej Górze i okolicach. Tutaj przeprowadzamy projekt, montaż oraz przeglądy systemów ochrony przeciwpożarowej.

Czynne zabezpieczenia przeciwpożarowe | FireProof24.pl

Na czym polega ochrona przeciwpożarowa budynków w Zielonej Górze?

System zabezpieczeń przeciwpożarowych jest niezwykle złożony, warto jednak wiedzieć, jakie elementy wchodzą w jego skład i w jaki sposób możemy ochronić budynki klientów. Co obejmują nasze kompleksowe usługi przeciwpożarowe w Zielonej Górze?

 • Zabezpieczamy elementy konstrukcyjne przed działaniem wysokiej temperatury i ognia.
 • Wydzielamy strefy w obiekcie, aby spowolnić rozprzestrzenianie się ognia.
 • Tworzymy bariery pożarowe na terenie dróg ewakuacyjnych.

Oprócz tego do zabezpieczeń biernych należy także wypełnienie szczelin konstrukcyjnych materiałem ognioodpornym. Ponadto wykonujemy przejścia instalacyjne, które chronią rury i kable. Systemy oddymiające pozwalają zaś na usunięcie gazów z dróg ewakuacji, zmniejszają temperaturę w budynku oraz poprawiają widoczność. Pomoc specjalistów z Fireproof to współpraca podczas projektowania i budowania obiektu oraz jego funkcjonowania – dzięki temu mamy szansę uratować ludzkie życia i cenne przedmioty.

Nasze usługi przeciwpożarowe w Zielonej Górze to również praca nad zabezpieczeniami czynnymi. Mowa tutaj o sprzęcie, który automatycznie uruchamia się po wykryciu pożaru i:

 • alarmuje o zaistniałej sytuacji,
 • gasi ogień,
 • ułatwia bezpieczną i efektywną ewakuację,
 • zawiadamiają straż pożarną.

Odpowiedni system zabezpieczeń pozwala ponadto wyłączyć dopływ energii elektrycznej (oprócz instalacji niezbędnej do ugaszenia pożaru), aby spowolnić rozprzestrzenianie się pożaru. Współpracujące wymienione wyżej zabezpieczenia pozwalają na szybką akcję ratowniczą i zminimalizowanie strat, dlatego z pewnością warto w nie zainwestować. Pomoc specjalistów z Fireproof może okazać się niezastąpiona.

Inne usługi przeciwpożarowe w Zielonej Górze – Fireproof

Aby mieć pewność, że zaimplementowane elementy przeciwpożarowe działają zgodnie z zamierzeniem i w razie pożaru będą pracować poprawnie, koniecznie trzeba zadbać o dokumentację. Nasi specjaliści wykonują przeglądy systemów ppoż. oraz innych części zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku. Gaśnice, hydranty, oświetlenie awaryjne i drzwi czy bramy przeciwpożarowe także wymagają regularnej kontroli. Z naszą pomocą te i inne formy ochrony zadziałają bez zarzutu w razie niebezpieczeństwa.

Świadczymy usługi przeciwpożarowe związane nie tylko z samymi systemami ochrony przeciwpożarowej. Oprócz przeglądów hydrantów i innych elementów przeprowadzamy również szkolenia ppoż. oraz szkolenia BHP. Dzięki nim uczestnicy nauczą się korzystania ze sprzętu ppoż. i będą doskonale wiedzieć, jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Firma Fireproof z powodzeniem może również uczestniczyć w przygotowywaniu obiektów do odbioru przez zielonogórską straż pożarną.

Usługi przeciwpożarowe – Zielona Góra

Chociaż siedziba Fireproof znajduje się w Poznaniu, nasza firma świadczy usługi przeciwpożarowe na terenie kilku województw. Chcemy zapewnić jak największej liczbie osób niezbędne zabezpieczenia, dlatego bez problemu dojeżdżamy do klienta, nawet jeśli obiekt jest oddalony o setki kilometrów. Przykładowo w Zielonej Górze ochronę przeciwpożarową świadczymy w dzielnicach takich jak m.in.:

 • Nowe Miasto,
 • Racula,
 • Nowy Kisielin,
 • Przylep,
 • Osiedle Przyjaźni,
 • Chynów,
 • Jędrzychów.

Każdy budynek, niezależnie od jego charakteru, jest narażony na pożar. Zabezpieczenia ppoż. są wymagane nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz blokach. Dlatego do kontaktu zachęcamy zarówno osoby prywatne, przedsiębiorców, jak i inwestorów.