Image Alt
FIREPROOF

Usługi przeciwpożarowe

  /    /  Usługi przeciwpożarowe

Usługi ppoż. są jednym z filarów naszej działalności. Fireproof łączy w sobie cechy firmy budowlanej, szkoleniowej i nadzorczej, dzięki czemu możemy kompleksowo zadbać o warunki ochrony przeciwpożarowej w każdym obiekcie. Znamy najnowszy stan prawny w zakresie obowiązujących wymagań ppoż., dlatego mogą Państwo nam zaufać – obejmiemy budynek wieloletnim nadzorem.

Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego i inne dokumenty

Każda instrukcja bezpieczeństwa pożarowego musi zawierać szereg elementów, bez których nie spełni stawianych jej wymagań prawnych. Skąd wziąć ten dokument i jak się do niego zastosować na wypadek pożaru? Nasi specjaliści nie tylko ją przygotują, ale także będą ją na bieżąco aktualizować – trzeba to zrobić raz na dwa lata. Oprócz tego możemy zorganizować szkolenie z zakresu BHP i ppoż., na którym wyjaśnimy wszystkie zasady obowiązujące w instrukcji.

Uniwersalne instrukcje bezpieczeństwa pożarowego nie istnieją – tworzymy dokumenty dopasowane do konkretnych obiektów budowlanych. Do naszych usług przeciwpożarowych należy również sporządzanie operatów przeciwpożarowych, oceny zagrożenia wybuchem czy scenariuszy pożarowych.

FIREPROOF

Szkolenia przeciwpożarowe

FIREPROOF

Nadzory nad obiektem

FIREPROOF

Przygotowywanie obiektów do odbioru przez Państwową Straż Pożarną

Ekspertyza stanu ochrony przeciwpożarowej w Poznaniu

Jeśli budynek jest dostosowywany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i wymagań techniczno-budowlanych, nasza ekipa przeprowadzi tzw. ekspertyzę stanu ochrony przeciwpożarowej. Taki dokument pozwoli Państwu uzyskać zgodę na adaptację obiektu od komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Ekspertyza ppoż. potwierdza, że w budynku wdrożono odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Dbamy o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników lokalu.

Ekspertyzy przeciwpożarowe

Przeglądy urządzeń przeciwpożarowych – Poznań

Systemy sygnalizacji pożaru, podręczny sprzęt gaśniczy, klapy oddymiające, oświetlenie awaryjne – to tylko niektóre z zabezpieczeń przeciwpożarowych, które trzeba systematycznie poddawać przeglądom. W Fireproof oferujemy cały pakiet: projekt, montaż, przeglądy, serwis, konserwacja – właśnie tak wygląda przygotowanie obiektów do bezpiecznego użytkowania. Nasze usługi przeciwpożarowe to także legalizacja gaśnic, usługi BHP i kompleksowy nadzór nad budynkiem.

Plany ewakuacyjne i próbne ewakuacje

Sprawne gaśnice, widoczne znaki bezpieczeństwa i działające oświetlenie awaryjne to nie wszystko – trzeba jeszcze wiedzieć, jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Właśnie po to przeprowadzamy próbne ewakuacje. To element naszej oferty nadzoru nad obiektem. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i usługi przeciwpożarowe w Warszawie, Poznaniu i wielu innych polskich miastach – zarówno w miejscu pracy, jak i w obiekcie użyteczności publicznej.

Przygotowywanie obiektów do odbioru przez Państwową Straż Pożarną

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pożarowego inwestor, który potrzebuje pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego, musi najpierw przeprowadzić odbiór budynku przez Straż Pożarną. Żeby taki odbiór przebiegł pomyślnie, wszystkie zabezpieczenia przeciwpożarowe i dokumentacja muszą być odpowiednio przygotowane i skontrolowane.

Najlepiej powierzyć to nam – nie tylko zajmiemy się montażem i przeglądem zabezpieczeń przeciwpożarowych, ale także załatwimy za Państwa wszelkie formalności związane z odbiorem.

zabezpieczenia ppoz fireproof (1)

Poznań – audyt budynków w zakresie ochrony przeciwpożarowej

Do naszych usług przeciwpożarowych należy również systematyczna kontrola bezpieczeństwa w Państwa obiekcie. Regularne audyty pozwalają na szybkie wykrywanie i likwidowanie nieprawidłowości. Reagujemy na wszelkie wątpliwości zarządców lub właścicieli budynków – jesteśmy w stałym kontakcie.

Audyty obiektu to element kompleksowego nadzoru – w jego skład wchodzą również takie usługi ppoż. jak szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, przeglądy gaśnic, hydrantów i innych urządzeń gaśniczych, przeglądy skomplikowanych instalacji ppoż., sporządzanie dokumentacji (w tym ekspertyzy w razie potrzeby) i wiele więcej.

Usługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej – prowadzenie szkoleń ppoż.

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników to element naszego zestawu usług przeciwpożarowych. Poprowadzimy ciekawe i nastawione na praktyczne umiejętności szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jak obsłużyć hydrant? Czym gasić pożar instalacji elektrycznej? Jak uniknąć wybuchu pożaru, pracując z materiałami łatwopalnymi? To pytania, na które – po naszym szkoleniu – każdy będzie znał odpowiedź.