FIREPROOF
Systemy zabezpieczeń
przeciwpożarowych
Czynne zabezpieczenia przeciwpożarowe aktywują się od razu, gdy w budynku pojawi się zagrożenie, dzięki czemu spełniają szereg funkcji: alarmowanie o sytuacji kryzysowej, gaszenie pożaru, umożliwienie bezpiecznej ewakuacji, odprowadzanie dymu, zawiadomienie straży pożarnej - a to wszystko dzieje się automatycznie. W Fireproof projektujemy i wdrażamy zaawansowane techniczne systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych w każdym rodzaju obiektów prywatnych i użyteczności publicznej.
Czynne i bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe
Ochrona obiektów na wypadek powstania pożaru obejmuje dwa rodzaje systemów: czynne i bierne. Zabezpieczenia przeciwpożarowe z obu grup muszą ze sobą współpracować w każdym budynku:
Przykładem współdziałania czynnych i biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych jest połączenie tras kablowych i systemów sygnalizacji pożarowej. Pierwsze izolują przewody, które zasilają czujniki wykrywania dymu, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, oświetlenie awaryjne i inne czynne urządzenia przeciwpożarowe.
Co ważne, takie zabezpieczenia jak systemy oddymiania czy systemy sygnalizacji pożarowej nie są zarezerwowane tylko dla obiektów użyteczności publicznej czy bloków i innych budynków mieszkalnych. Ochrona przeciwpożarowa w postaci czynnych zabezpieczeń to propozycja dla każdego właściciela domku jednorodzinnego, firmy, a także mieszkania. Instalacje przeciwpożarowe mogą uratować ludzkie życie i cenne mienie, dlatego są opłacalną i długofalową inwestycją.
Specjaliści z Fireproof wdrażają m.in. następujące systemy przeciwpożarowe:
Systemy sygnalizacji pożarowej
Zgodnie z prawem system sygnalizacji pożaru (SSP) jest wymagany w większości obiektów użyteczności publicznej, ale cenią go również właściciele domów i mieszkań. Zabezpieczenie przeciwpożarowe wpływa nie tylko na bezpieczeństwo lokatorów, ale także na składkę ubezpieczenia.
SSP ma kilka funkcji:
Systemy detekcji gazów
Toksyczne i wybuchowe gazy to jeden ze skutków ubocznych pożaru – bardzo niebezpiecznych dla ludzi. W Fireproof realizujemy całą inwestycję od A do Z, czyli najpierw wykonujemy projekt dostosowany do konkretnego obiektu, a potem montujemy detektory gazu i moduły alarmowe. Za usunięcie szkodliwych gazów z budynku odpowiadają z kolei zawory odcinające.
Systemy oddymiania
Rozkład termiczny generuje gazy – zagrożenie pożarowe, które utrudnia ewakuację. System oddymiania odprowadza je na zewnątrz, dzięki czemu umożliwia bezpieczną akcję ratunkową, poprawia widoczność na drogach i przejściach ewakuacyjnych, a także obniża temperaturę w obiekcie.
Instalacje oddymiające składają się z następujących elementów:
Przeciwpożarowe wyłączniki prądu
Strefy pożarowe, które mają większą kubaturę niż 1000 m2 oraz strefy zagrożone wybuchem muszą mieć PWP, czyli przeciwpożarowy wyłącznik prądu. Urządzenie odcina dopływ prądu w całym budynku z wyjątkiem instalacji i sprzętów służących do zwalczania pożaru.
System wykonuje również wiele funkcji sterujących, takich jak:
Do wykonania takiej instalacji potrzebna jest wiedza i doświadczenie aby zachować zgodność techniczną i formalną z obowiązującymi przepisami.
Świadczymy usługi z zakresu:
Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, rozpoczynając realizację usługi od analizy sytuacji w budynku i rozpoznaniu ewentualnych zagrożeń, poprzez projekt systemu wraz z montażem. Dokonujemy uruchomienia oraz prób odbiorczych, a także przeprowadzamy szkolenie umożliwiające sprawne poruszanie się w systemie. Możemy zaproponować Państwu regularną konserwację wszystkich instalacji czynnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, a także ich serwis poinstalacyjny.
Fireproof zapewni Państwu wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.