Image Alt
FIREPROOF

Przeglądy urządzeń bezpieczeństwa pożarowego

  /    /  Przeglądy urządzeń bezpieczeństwa pożarowego

Przeglądy przeciwpożarowe - czy są konieczne?

Przeglądy urządzeń bezpieczeństwa pożarowego są równie ważne jak ich instalacja. Same urządzenia są montowane po to, aby uchronić osoby znajdujące się w obiekcie w trakcie wybuchu pożaru. Jednak co w sytuacji, gdyby okazało się, że system był zamontowany dawno, a przez lata nie przeszedłby kontroli? Mogłoby zdarzyć się tak, że urządzenia przeciwpożarowe wcale by nie zadziałały ze względu na różne niezależne czynniki.

Właśnie z tego względu każde urządzenie bezpieczeństwa pożarowego powinno być poddawane przeglądom ppoż. oraz kontroli sprawności. Zgodnie z przepisami właściciel budynku jest objęty obowiązkiem przestrzegania wymagań przeciwpożarowych. Dotyczą one głównie wyposażenia obiektu w urządzenia przeciwpożarowe, a także zapoznania pracowników z zasadami w sytuacji wystąpienia pożaru. Jednak także czynności konserwacyjne są ważnym elementem, który składa się na bezpieczeństwo osób przebywających w budynku.

Jakie urządzenia poddajemy czynnościom konserwacyjnym?

Przeglądy techniczne wykonywane są dla różnych urządzeń przeciwpożarowych. Są to m.in.:

hydranty - raz w roku przeprowadzamy przegląd oraz konserwację przy pomocy miernika przepływu i ciśnień,

systemy sygnalizacji pożaru - w zależności od wymagań producenta, przeważnie kontrole wykonywane są od 2 do 4 razy w roku,

gaśnice - kontrole wykonywane są zgodnie z zaleceniami producenta, ale nie rzadziej niż raz do roku,

Instrukcje Bezpieczeństwa Pożarowego - poddajemy aktualizacji co najmniej raz na 2 lata,

węże - w tym przypadku przeglądy odbywają się raz na 5 lat. Wykonywana jest wtedy próba ciśnieniowa na maksymalne ciśnienie robocze,

systemy oddymiania - sprawdzane są zazwyczaj 2 razy w roku.

drzwi przeciwpożarowe - raz w roku,

Przeglądy przeciwpożarowe są również wykonywane w przypadku urządzeń ciśnieniowych zawierających gazy pod ciśnieniem lub ciecze, do których należą:

  • kotły parowe i cieczowe,
  • szybkowary ciśnieniowe,
  • zbiorniki stałe i przenośne.

Wszelkie czynności konserwacyjne powinny być wykonywane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Właściciele budynków mają obowiązek utrzymania urządzeń ppoż. w pełnej sprawności, dlatego kontrole nie mogą być lekceważone. Brak sprawnych urządzeń może przynieść wiele szkód oraz narazić życie osób przebywających w obiekcie.

Przeglądy przeciwpożarowe z FIREPROOF

Firma FIREPROOF świadczy usługi przeglądów technicznych urządzeń przeciwpożarowych na bardzo wysokim poziomie. Posiadamy doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, która pozwala nam wykryć ewentualne uszkodzenia i zagwarantować sprawne działanie sprzętu w trakcie pożaru.

Jeżeli chcą mieć Państwo pewność, że urządzenia przeciwpożarowe są w pełnej sprawności, zapraszamy Was do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą w dobraniu odpowiednich usług oraz oraz zadbają o techniczną kontrolę przeciwpożarową w Waszym budynku.

Przeglądy urządzeń

FIREPROOF
FIREPROOF

Przeglądy systemów sygnalizacji pożaru

FIREPROOF

Przeglądy oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego

FIREPROOF

Przeglądy drzwi i bram przeciwpożarowych

FIREPROOF

Przeglądy systemów wykrywania gazów

FIREPROOF

Przeglądy systemów oddymiania

FIREPROOF

Przeglądy hydrantów

FIREPROOF

Przeglądy gaśnic