Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas e-mail. Z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.

ul. Piątkowska 39/17, 60-648 Poznań biuro@fireproof24.pl inż. pożarnictwa

Przemysław Pawlak

+48 669 499 726 przemyslaw.pawlak@fireproof24.pl inż. pożarnictwa

Tomasz Lechowicz

+48 697 025 859 tomasz.lechowicz@fireproof24.pl FORMULARZ KONTAKTOWY
Image Alt
ZABEZPIECZENIA PPOŻ. BIERNE

System sygnalizacji pożaru

  /    /  System sygnalizacji pożaru

Systemy sygnalizacji pożaru - czym są?

FIREPROOF

System Sygnalizacji Pożaru (SSP) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych oraz terenów jest wymagany aż w 21 różnych rodzajach obiektów. Bardzo często, mimo że dany budynek nie znajduje się na liście obiektów, w których SSP jest wymagany, właściciel decyduje się na tego typu instalację ze względów bezpieczeństwa lub też wymagania, jakie postawił przed nim ubezpieczyciel.

Firma FIREPROOF zaplanuje całą inwestycję, zaczynając od projektu systemu sygnalizacji pożaru, który bezwzględnie należy uzgodnić z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, kończąc na uruchomieniu systemu oraz przeszkoleniu pracowników. Jesteśmy świadomi, jak ważnym elementem bezpiecznego użytkowania obiektu jest system sygnalizacji pożaru, dlatego wybierając naszą firmę, mają Państwo pewność, że będą wykonywali go ludzie kompetentni oraz doświadczeni.

Systemy detekcji pożaru są dopasowywane do indywidualnych potrzeb oraz wymagań i możliwości technicznych danego obiektu. W związku z tym zakres działania czy struktura może w różnych przypadkach prezentować się inaczej. Wszystkie systemy SSP łączy jednak główne zadanie, którym jest sygnalizacja pożaru przez automatyczny alarm. Dzięki akustycznym lub akustyczno-optycznym komunikatom, służby i personel budynku mogą sprawnie zareagować na możliwość wystąpienia szkód i przeprowadzić poprawną ewakuację.

 

Integracja systemu z innymi urządzeniami

 

System sygnalizacji przeciwpożarowej można zintegrować z innymi systemami przeciwpożarowymi. Dzięki temu uzyskujemy kompleksowy zespół urządzeń, które nie tylko wykrywają zagrożenie i o nim alarmują, ale także rozpoczynają działania ograniczające rozprzestrzenianie się ognia oraz jego likwidację w budynku.

Po odebraniu komunikatu od czujek centrala systemu może reagować na szereg różnych sposobów. Może uruchomić system tryskaczy albo klapy i okna dymowe. Inną reakcją może być wyłączenie niebezpiecznych urządzeń elektrycznych, które są dodatkowym zagrożeniem, a także otwieranie drzwi ewakuacyjnych. Integracja urządzeń przeciwpożarowych z systemami sygnalizacji niesie za sobą wiele korzyści i pozwala na najszybsze z możliwych uporanie się z zagrożeniem.

 

Budowa systemu sygnalizacji pożaru

 

System sygnalizacji pożaru składa się z kilku elementów. Głównym z nich jest centrala, która pobiera komunikaty z czujek dymu, analizuje dane oraz sygnalizuje inne podzespoły. W skład całego systemu poza centralą i czujnikami dymu wchodzą jeszcze sygnalizatory dźwiękowe i optyczne, które alarmują osoby przebywające w budynku o zaistnieniu zagrożenia, a także ręczne sygnalizatory ostrzegawcze, które można włączyć ręcznie po zauważeniu pożaru.

 

System sygnalizacji pożaru – postaw na bezpieczeństwo

 

Systemy sygnalizacji pożaru muszą znaleźć się w budynkach określonych przez przepisy. Wśród nich znajdują się nie tylko obiekty publiczne, ale i prywatne. Montaż systemów SSP jest obowiązkowy szczególnie w dużych obiektach komercyjnych, jak i użyteczności publicznej takich jak teatry, kina, obiekty handlowe, garaże podziemne, szpitale czy obiekty noclegowe.

Każdy obiekt jest narażony na ryzyko powstania pożaru, dlatego warto zainwestować w odpowiedni system sygnalizacji pożarowej. Dzięki niemu zagrożenie szybko zostanie wykryte, co zwiększa szansę na uratowanie zdrowia i życia.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży rozwiązań pożarowych, możemy zaoferować Państwu kompleksową oraz profesjonalną obsługę w tym zakresie. Cena systemu sygnalizacji pożaru uzależniona jest od wybranego urządzenia. Od lat dbamy o zabezpieczenie przeciwpożarowe wielu budynków, zarówno użyteczności publicznej, jak i prywatnej. Dzięki naszej wiedzy dopasowujemy idealne rozwiązania do wymagań obiektu i naszych klientów.

ZOBACZ WIĘCEJ

FIREPROOF

FIREPROOF

Wykonujemy zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowej i żelbetowej.

FIREPROOF

Firma FIREPROOF zaplanuje całą inwestycję, zaczynając od projektu systemu sygnalizacji pożaru, który bezwzględnie należy uzgodnić z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, kończąc na uruchomieniu systemu oraz przeszkoleniu pracowników.

FIREPROOF

Projektujemy, uzgadniamy z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, dostarczamy materiał, montujemy i uruchamiamy.

FIREPROOF

Nasza firma projektuje oraz wykonuje instalacje systemów detekcji gazów. Usługa obejmuje m.in.: wykonanie projektu, uruchomienie systemu.

FIREPROOF

Warunki techniczne określają, że PWP należy stosować w każdej strefie pożarowej budynku, której kubatura przekracza 1000m³ lub w budynku zawierającym strefy zagrożone wybuchem.

FIREPROOF

Obowiązek stosowania oświetlenia awaryjnego wynika z § 181 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych