Image Alt
PRZEGLĄDY URZĄDZEŃ BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO

Przegląd gaśnic – Poznań

  /    /  Przegląd gaśnic – Poznań
przegląd gaśnicy cena

Co najmniej raz do roku każda gaśnica musi przejść dokładny przegląd, żeby poziom bezpieczeństwa pożarowego w obiekcie był na odpowiednio wysokim poziomie. Usługi związane z naprawą, konserwacją i legalizacją gaśnic, a także same przeglądy są wykonywane przez zespół specjalistów do spraw pożarnictwa z Fireproof. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którym zbliża się termin przeglądu hydrantów czy agregatów gaśniczych.

Podręczny sprzęt gaśniczy – przeglądy gaśnic w Poznaniu

Gaśnice zaliczają się właśnie do podręcznego sprzętu gaśniczego. Jak sama nazwa wskazuje – muszą być „pod ręką”, czyli łatwo dostępne dla wszystkich użytkowników danego obiektu. Podczas przeglądu sprawdzamy zatem nie tylko poprawność działania gaśnic, ale także ich rozmieszczenie i oznakowanie.

Żeby gaśnice pozytywnie przeszły przegląd z zakresu ochrony przeciwpożarowej, muszą spełniać warunki stawiane im przez Polskie Normy. Nie każde urządzenie, które wyglądem i działaniem do złudzenia przypomina mniejszą gaśnicę, może być uznane za podręczny sprzęt gaśniczy – trzeba o tym pamiętać, wyposażając pomieszczenia w środki ochrony przeciwpożarowej.

Sprzedaż i przegląd gaśnic w Poznaniu – cennik

Oprócz przeglądów i legalizacji podręcznych urządzeń gaśniczych oferujemy również sprzedaż gaśnic w naszym firmowym sklepie. Żeby przeglądy gaśnic kończyły się pozytywną oceną specjalisty, należy kupić urządzenia dostosowane do materiałów, które mają chronić. Skąd to wiedzieć? Gaśnice mają naklejki z piktogramami i literami, które podpowiedzą nam, do jakiej grupy pożarów można ich używać:

  • A – pożary materiałów stałych, które spalają się, wytwarzając żarzące się węgle (drewno, papier, tkaniny),
  • B – pożary cieczy i topiących się materiałów stałych (paliwa, oleje, tworzywa sztuczne),
  • C – pożary gazów,
  • D – pożary metali,
  • F – pożary olejów i tłuszczów w urządzeniach kuchennych.

Jeśli nie wiedzą Państwo, jak gaśnica będzie odpowiednia do danego obiektu, doradzimy w wyborze najlepszych podręcznych środków gaśniczych i wykonamy legalizację gaśnic. Cennik nie jest wygórowany, a nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, że zaufało nam już mnóstwo klientów.

Przegląd gaśnicy – cena i zakres prac w Fireproof

przegląd gaśnic poznań

Przeglądy gaśnic i hydrantów oraz przeglądy agregatów gaśniczych wykonuje się po to, żeby podręczny sprzęt gaśniczy był gotowy do prawidłowego użycia przez cały czas – nie może być sytuacji, w której okaże się, że urządzenie nie działa dopiero w trakcie pożaru. Bezpieczeństwo oraz przepisy będą zachowane, jeśli profesjonalny zespół inżynierów pożarnictwa wykona przegląd gaśnic przynajmniej raz do roku.

Pierwszy przegląd gaśnic – tak jak przegląd agregatów gaśniczych – należy przeprowadzić przed upływem 12 miesięcy od daty produkcji urządzenia. Z kolei remont gaśnicy wykonuje się minimum raz na pięć lat.

przegląd gaśnic poznań cennik
legalizacja gaśnic cennik

Podczas kontroli specjaliści z Fireproof nie tylko sprawdzają funkcjonowanie wszystkich elementów każdej gaśnicy w obiekcie, ale także kontrolują stan środka gaśniczego. Jeśli sprzęt działa bez zarzutu i nie ma uszkodzeń mechanicznych, możliwa jest legalizacja gaśnic, czyli zatwierdzenie, że urządzenie może być używane do gaszenia pożaru w obiekcie. Jeśli nie, będzie trzeba je naprawić – w Fireproof zajmujemy się również serwisem gaśnic.

Przegląd gaśnic w Poznaniu – cennik

Coroczne przeglądy gaśnic muszą być przeprowadzane przez wykwalifikowane osoby. W Fireproof, oprócz odpowiednich uprawnień i wykształcenia, mamy również wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam wykonywać dla Państwa usługi szybko i bezbłędnie. Ponadto przeglądy, naprawa czy konserwacja systemów ppoż. – w tym podręcznego sprzętu gaśniczego – jest niedroga. Przeglądy gaśnic to koszt ok. 5-10 zł.

Oprócz usług przeciwpożarowych zajmujemy się również sprzedażą podręcznego sprzętu gaśniczego. Oprócz szerokiego wyboru produktów zapewniamy również szybki termin realizacji zamówienia wraz z dostawą oraz montaż. Jesteśmy zawsze w gotowości – choć Poznań jest miastem, w którym mamy siedzibę, to wykonujemy przeglądy gaśnic w całej Polsce. Zapraszamy do kontaktu zarówno przedsiębiorców, jak i klientów prywatnych.

USŁUGI

Pozostałe
FIREPROOF

Przeglądy systemów sygnalizacji pożaru

FIREPROOF

Przeglądy systemów oddymiania

FIREPROOF

Przeglądy drzwi i bram przeciwpożarowych

FIREPROOF

Przeglądy systemów wykrywania gazów