Image Alt
ZABEZPIECZENIA PPOŻ. BIERNE

System oddymiania

  /    /  System oddymiania

System oddymiania i jego główne zadania

FIREPROOF

Firma FIREPROOF działa kompleksowo w zakresie systemów oddymiania. Projektujemy, uzgadniamy z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, dostarczamy materiał, montujemy i uruchamiamy. Nasze ekipy montażowo-serwisowe działają na terenie całego kraju. Posiadamy autoryzację wiodących producentów systemów oddymiania. Oferujemy również wsparcie techniczne na każdym etapie inwestycji

Systemy oddymiania w przypadku wybuchu pożaru ratują ludzkie życie, ale i ograniczają szkody materialne. Ich zadaniem jest skuteczna wentylacja pomieszczeń i odprowadzenie dymu oraz ciepła w bezpieczny sposób. Systemy oddymiania zapewniają także widoczność, która jest niezbędna do ewentualnej ucieczki czy sprawnego przeprowadzenia ewakuacji z zagrożonego miejsca.

Dym oraz toksyczne produkty rozkładu termicznego i spalania generują wielkie szkody zarówno dla zdrowia zagrożonych ludzi, jak i dla miejsc w kontekście materialnym. Systemy oddymiania ograniczają gromadzenie się niebezpiecznych substancji, odprowadzając je na zewnątrz budynku. Dzięki nim niebezpieczeństwo oraz zagrożenie poniesienia strat jest niwelowane do minimum.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważną kwestią, niezależnie od sytuacji, dlatego przy projektowaniu systemów oddymiania najważniejszymi czynnikami jest niezawodność oraz wydajność. W końcu w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzkiego życia.

 

Systemy oddymiania klatek schodowych

 

Każdy budynek powinien posiadać system oddymiania klatek schodowych. Właściciel danego obiektu musi mieć na uwadze, że odpowiada za bezpieczeństwo osób, które w nim przebywają. Odpowiedzialność za ludzkie życie obliguje do odpowiedniej dbałości o techniczne przygotowanie budynku oraz instalacje systemów oddymiania klatek schodowych. Warto mieć na uwadze, że bardzo często taki system jest jedynym, który w przypadku pożaru może uratować życie.

Systemy oddymiania klatek schodowych powinny być wykonane przez profesjonalną firmę, która zadba o poprawne dostosowanie systemu do budynku oraz wykonanie. Osoby zajmujące się montażem powinny posiadać odpowiednie uprawnienia, a materiały z których powstają systemy oddymiania muszą mieć dobrą jakość.

 

System oddymiania grawitacyjnego

 

Systemy oddymiania grawitacyjnego mogą być uruchomione poprzez czujkę dymową, przycisk oddymiania, a także przez zewnętrzne urządzenia. Podczas pożaru w dachu budynku otwierają się specjalne szczeliny oddymiające. Dzięki nim wszystkie trujące substancje, dym oraz gorące powietrze przedostają się na zewnątrz obiektu. Aby system działał jeszcze bardziej skutecznie w dolnych partiach budynku otwierane są specjalne otwory, których zadaniem jest doprowadzenie świeżego powietrza. System oddymiania grawitacyjnego na co dzień może być również wykorzystywany do wentylacji obiektu.

Systemy oddymiania to bardzo istotne elementy każdego budynku. Pomagają ratować życie w chwilach zagrożenia, dlatego warto zadbać o ich jakość i poprawną instalację. Bardzo ważne są również okresowe techniczne kontrole sprawności. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że w przypadku ewentualnego pożaru system będzie poprawnie funkcjonował i zapewni bezpieczeństwo. Jeżeli potrzebują Państwo niezawodnego systemu oddymiania w Państwa budynku, powierzcie jego wykonanie firmie FIREPROOF. Nasi specjaliści zadbają o każdy szczegół i zajmą się Waszym systemem oddymiania kompleksowo.

ZOBACZ WIĘCEJ

FIREPROOF

FIREPROOF

Wykonujemy zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowej i żelbetowej.

FIREPROOF

Firma FIREPROOF zaplanuje całą inwestycję, zaczynając od projektu systemu sygnalizacji pożaru, który bezwzględnie należy uzgodnić z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, kończąc na uruchomieniu systemu oraz przeszkoleniu pracowników.

FIREPROOF

Projektujemy, uzgadniamy z Rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, dostarczamy materiał, montujemy i uruchamiamy.

FIREPROOF

Nasza firma projektuje oraz wykonuje instalacje systemów detekcji gazów. Usługa obejmuje m.in.: wykonanie projektu, uruchomienie systemu.

FIREPROOF

Warunki techniczne określają, że PWP należy stosować w każdej strefie pożarowej budynku, której kubatura przekracza 1000m³ lub w budynku zawierającym strefy zagrożone wybuchem.

FIREPROOF

Obowiązek stosowania oświetlenia awaryjnego wynika z § 181 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych